Skrb za tatu se ne konča v tattoo studiu
Kot sta pojasnila, so najmanj obstojni tatuji v barvah, ki so podobne barvi naravnega pigmenta kože. Seveda pa na obstojnost kateregakoli tatuja vpliva več faktorjev, glavni izmed njih je oskrba sveže tetovaže in nadaljna skrb zanjo v različnih vremenskih pogojih. Tako je treba tatu pred sončenjem zaščititi s kremo z zaščitnim faktorjem najmanj 30, pozimi, ko je koža suha, pa je nanjo treba nanesti vlažilno kremo.
Sončenje vpliva na vse barve tatujev enako. "Najpogostejše napačno prepričanje je, da bo ob sončenju bel tatu ostal bel, ostala koža pa porjavela. Tatu je del kože – je v koži in ne na koži – in ni nalepka, zato tudi ta pri sončenju porjavi in se ga še slabše vidi," dodajata.
Kaj se zgodi, če je tetovažo treba popraviti?
Na srečo lahko slabe tetovaže prekrivamo z novimi, zato se tetovatorji pogosto ukvarjajo tudi s popravljanjem starih tetovaž. "Enkrat je v studio prišla objokana stranka, ki je želela popraviti tatu, ki sta ga s prejšnjo tetoverko delali trikrat. Prvič je bilo z belo barvo, pa se ni nič obdržalo, drugič sta ponovili vajo, a je nastala brazgotina, tretjič sta šli še enkrat čez s svetlo sivo barvo. Težava ni bila le v slabem izgledu in izvedbi, ampak v tem, da je bilo čez to zelo težko narediti motiv, ki ga je želela na začetku."