A ob vseh kriminalnih serijah, knjigah, umorih na podeželju in prigodah FBI agentov, ob katerih smo že v mladih letih preživeli napete večere in neprespane noči, se sprašujemo, zakaj nas takšne grozote na nek čuden način tako zelo privlačijo. Zakaj si želimo zimske popoldneve preživeti z nedolžno skodelico kakava, medtem, ko spremljamo morbidno sprevržene, krute in sapo jemajoče umore?
Prva misel Scotta Bonna, kriminalista in profesorja kriminologije na Univerzi Drew je dejstvo, da smo smrtim redko priča, zato nas fascinira sama smrt kot dogodek. A to ni dovolj za zaključek zgodbe, piše časnik Times.
Bonn je namreč med svojim večdesetletnim raziskovanjem ugotovil, da od vseh smrti ljudje najbolj nepremično obsedijo, ko beseda teče o specifičnih smrtnih izidih. Serijskih umorih. Te so tako ekstremni in nepojmljivo kruti, da v naših možganih sprožijo uganko, ta pa nas navda s podobnim občutkom, kot bi bili na vlakcu smrti, natančneje, na vrhu strmine, čakajoč na spust. Ta občutek seveda sproži odmerek adrenalina, ki se sproži tudi takrat, ko smo na ekranu priča groznemu uboju, ki ga zagreši serijski morilec. In tako obsedimo, tako kot otrok, ki v želji po razburjenju obsedi na vlakcu smrti ter ga ne želi zapustiti vse dokler ne občuti fizične slabosti.